Korduma kippuvad küsimused
Kas mänge on võimalik mängida distantsilt?
Praegu saadaval olevad mängud ei ole ettenähtud distantsilt mängimiseks. Bizplay on loonud rollimängud koos digivahenditega, kuid mängimiseks peab kokku tulema ühte ruumi. Otsene suhtlus mängijate vahel on oluline, sest see arendab mängijate sotsiaalseid oskusi.
Mis vahendid on mängu läbiviimiseks vajalikud?
Mängudes kasutatakse õppekomplekti ja Bizplay mängurakendust. Õppekomplekt sisaldab vastavalt mängule disainitud korduvkasutatavaid materjale. Bizplay mängurakenduse jaoks on vaja digivahendeid, mis on ühendatud internetiga.
Õppekomplektid ja vastavad litsentsid mängurakenduse kasutamiseks saab soetada e-poest.

Lisaks võib mängijatele anda lisapabereid, markereid jms, et mängu jooksul oma loovus tööle panna.
Kas mängu saab läbi viia ka ilma füüsiliste vahenditeta?
Oleneb mängust. Hetkel on võimalik ainult digivahenditega mängida mängu Ärilahing. Mängimiseks peavad mängijad olema siiski ühes ruumis.
Kas kõik mängud on tasulised?
Meil on ka tasuta mänge, näiteks Ärilahing. Tasuta mängu mängimiseks peab õpetaja siiski looma Akadeemias konto ja läbi tegema mängu läbiviimist selgitava kursuse, mis on samuti tasuta.
Mis vahe on mängul, kursusel ja Akadeemial?
Mäng on ettevõtlusteemaline rollimäng lastele ja noortele, mis simuleerib päriselu.
Kursus on koolitusprogramm, mis koosneb mitmest praktilisest tegevusest sisaldades nii iseseisvat õpet kui ka grupitööd, e- ja kontaktõpet ning vähemalt ühte ettevõtlusmängu.
Akadeemia on õpetajale mõeldud spetsiaalne keskkond, mis sisaldab põhjalikke juhiseid kursuste ja mängude läbiviimiseks.
Kes maksab tasuliste mängude eest?
Eeldatavasti on meie kliendiks haridusasutus, kes soovib meie mänge oma õppetöös kasutada. Klientide seas on erinevaid praktikaid, kus rahastus leitaks oma eelarvest, kirjutatakse projekt või kaasatakse lapsevanemaid ja kohalikke toetajaid.
Kas mängu võib läbi viia ka muu vanuserühmaga?
Mängude raskusaste ja teemad on loodud vanuserühmade järgi. Õpetajana tunnete oma õpilasi kõige paremini ning kui tunnete, et saate mängu mängida nooremate või vanemate õpilastega, siis meie keskkond võimaldab teil seda teha.
Kui kaua kulub ettevalmistuseks õpetaja aega?
Õpetajad ning mängude ja kursuste kasutuspraktikad on erinevad. Seega sõltub täpne aeg teist endist. Meie kogemusel võtab ühe juhendkursuse läbimine õpetaja jaoks aega 1-2 tundi. Ettevalmistusele lisandub veel mängude või kursuste õppetöösse planeerimise aeg.
Made on
Tilda